Holownik zabierający uszkodozne auto na autostradzie A4 (Kraków, węzeł zakopiański)

Pomoc Drogowa na autostradzie A4

W przypadku awarii lub kolizji na autostradzie A4 w okolicach Krakowa, Skawiny, Wieliczki, Niepołomic czy też Targowiska skontaktuj się z nami +48 729 121 194. W swojej ofercie posiadamy usługi holowania, których będziesz potrzebować w sytuacji awaryjnej. Z uwagi na świetną lokalizację firmy tuż przy autostradzie A4 możemy być na miejscu zdarzenia już nawet 5 minut po Państwa telefonie.

Słupek na płatnym odcinku autostrady A4 (Katowice - Mysłowice)

Jak podać swoją lokalizację na autostradzie A4?
Do określenia dokładnej lokalizacji na odcinku autostrady najlepiej będzie skorzystać ze słupków przydrożnych (nazywanych wymiennie drogowymi, pikietażowymi lub kilometrowymi), które stanowią duże ułatwienie dla wszystkich służb ratunkowych. Na nich często umieszczony jest numer drogi / kilometr drogi / metr drogi (określane w setkach).

Autostradowa obwodnica Krakowa to szlak komunikacyjny, stanowiący połączenie między autostradami A4 i A1 oraz umożliwiający objazd centrum miasta. Obwodnica ma długość około 44 kilometrów i składa się z dwóch części: południowej (S7) i zachodniej (A4).

Część południowa obwodnicy (S7) biegnie od węzła Balice (skrzyżowanie z drogą ekspresową S52, prowadzącą do centrum Krakowa) do węzła Skawina (skrzyżowanie z drogą krajową nr 44, prowadzącą w kierunku Katowic). Na całej trasie południowej obwodnicy zbudowano liczne węzły drogowe, co umożliwia łatwe i szybkie przemieszczanie się pomiędzy miastami i regionami Polski.

Część zachodnia obwodnicy (A4) biegnie od węzła Balice do węzła Kraków Północ, gdzie łączy się z autostradą A4 prowadzącą w kierunku Katowic i Wrocławia. Na całej trasie zachodniej obwodnicy zbudowano trzy węzły drogowe, umożliwiające łatwe i szybkie przemieszczanie się między autostradami A4 i A1.

Autostradowa obwodnica Krakowa pozwala na ominięcie centrum miasta i redukcję zatłoczenia w rejonie Wawelu i Starego Miasta. Dzięki temu, podróżujący mogą szybciej i bezpieczniej przemieszczać się pomiędzy różnymi regionami Polski, co ma pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy i turystykę w całym kraju.